Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Golec uOrkiestra znów najlepsi

Dodano: 17/06/2013 - Numer 537 - 17.06.2013
OPOLE \ Golec uOrkiestra zostali w piątek zwycięzcami konkursu SuperPremiery i Artyści Bez Granic podczas tegorocznej edycji festiwalu w Opolu. – Bardzo nas cieszą te nagrody. Niebawem też pojawi się nasza nowa płyta – mówi „Codziennej” Rafał Golec. To, że przez cztery lata nie nagraliśmy płyty, jest efektem bardzo intensywnej trasy koncertowej. Podróże po całym świecie uniemożliwiały nam rejestrowanie pomysłów. Ale już niebawem płytę wydamy! – mówi Rafał Golec, członek zespołu. Choć powstali 15 lat temu, wciąż są na fali. Krótko po artystycznym starcie w 1999 r. wzięli udział w konkursie Nowa Tradycja w kategorii Folkowy Fonogram Roku z albumem „Golec uOrkiestra 1”. W jury zasiadał wtedy Jan Pospieszalski (ówczesny muzyk VooVoo), który tak wspomina tamte czasy: – W muzyce Golec
     

44%
pozostało do przeczytania: 56%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze