Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Grozi nam śmieciowy chaos

Dodano: 26/06/2013 - Numer 545 - 26.06.2013
EKOLOGIA \ JUŻ OD 1 LIPCA NOWE ZASADY WYWOZU ODPADÓW Mimo że już za kilka dni gminy przejmą obowiązek odbioru odpadów, aż 43 proc. badanych przez CBOS nie otrzymało dotąd z urzędów nowych stawek za wywóz śmieci. Najgorzej są poinformowani mieszkańcy wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych. Niemal 70 proc. ankietowanych obawia się, że przy okazji wprowadzanych zmian znacznie wzrosną opłaty za śmieci. Dorota Skrobisz Od 1 lipca zmieniają się zasady odbioru odpadów. Właściciele i zarządcy nieruchomości mieli obowiązek wypowiedzieć umowy dotychczasowym odbiorcom śmieci i złożyć w urzędach nowe deklaracje śmieciowe. Za niedopełnienie tych obowiązków grożą finansowe kary, np. w Poznaniu wiceprezydent miasta Mirosław Kruszyński straszy mieszkańców grzywną w wysokości 2,8 tys. zł. Wiele osób jest
     

26%
pozostało do przeczytania: 74%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze