reklama


Spokojne życie zabójcy księdza Jerzego

ZMIENIONA TOŻSAMOŚĆ GRZEGORZA PIOTROWSKIEGO

Numer 56 - 15.11.2011Temat Dnia

Morderca ks. Jerzego Popiełuszki Grzegorz Piotrowski obecnie nazywa się Grzegorz Pietrzak. Mieszka w Łodzi – jak na ironię – przy ulicy Organizacji Wolność i Niezawisłość, do której dochodzi się ulicą Łagiewnicką.

Mieszkanie Grzegorza (Piotrowskiego) Pietrzaka znajduje się na Bałutach w robotniczej dzielnicy Łodzi. – Ulice Organizacji WiN i Łagiewnicka to tzw. Julianów, gdzie jest dużo mieszkań resortowych, które zajmują wojskowi i byli milicjanci. Niedaleko jest komisariat, urząd skarbowy – na ogół spokojne miejsce – opowiada jeden z łódzkich dziennikarzy.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że morderca ks. Jerzego otrzymuje państwową emeryturę.

Zapytaliśmy Małgorzatę Woźniak, rzecznik Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, czy Grzegorz Piotrowski otrzymuje pieniądze z resortu.
– Taka osoba nie dostaje naszego uposażenia – mówi Małgorzata Woźniak.

Zapytana, czy resortową emeryturę Piotrowski pobiera pod zmienionym nazwiskiem, rzecznik MSWiA odsyła nas do… „zainteresowanego”.
– O te informacje proszę zapytać osobę zainteresowaną, bo jest przecież ochrona prywatności i ustawa o danych osobowych – mówi.

„Rzeczpospolita” ujawniła, że Grzegorz Piotrowski pisze w „Faktach i Mitach” pod dwoma pseudonimami – jako Dominika Nagel i Anna Tarczyńska. Sprawą tożsamości Anny Tarczyńskiej już w ubiegłym roku zajmowały się sąd i prokuratura. Do pisania pod tym pseudonimem przyznał się Marek Szenborn, zastępca Romana Kotlińskiego, redaktora naczelnego „Faktów i Mitów”. Chodziło o ujawnienie tajemnicy postępowania w sprawie dotyczącej morderstwa księdza w Blachowni koło Częstochowy w 2008 r. Potem Szenborn odwołał zeznania, twierdząc, że przyznanie się do pseudonimu Tarczyńska wymusiła na nim podstępem prokuratorzawartość zablokowana

Autor: Wojciech Kamiński, Maciej Marosz, Dorota Kania


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama