Dziura budżetowa wciąga Platformę

Numer 570 - 25.07.2013Temat Dnia

POLITYKA POWAŻNY KRYZYS W KOALICJI

Rozłam w partii prowokowany buntem Jarosława Gowina. Kryzys w koalicji. Gigantyczna dziura budżetowa. Widmo utraty władzy w Warszawie. Szaleńczo pikujące sondaże. W PO tak źle nie było jeszcze nigdy. Donald Tusk prowadzi otwartą wojnę na kilku frontach i nie ma pewności, że ją wygra.
Katarzyna Pawlak, Samuel Pereira
Minister finansów to szkodnik i Nikodem Dyzma polskich finansów publicznych XXI w. – mówił w środę rano w Sejmie Zbigniew Girzyński z PiS u. W podobnym duchu wypowiadali się inni politycy występując na mównicy w związku z debatą nad nowelizacją ustawy budżetowej, w której „niespodziewanie” znalazła się 24-miliardowa dziura. Coraz głośniej mówi się o „wirtualnej księgowości” Jacka Rostowskiego.
W czasie głosowania nad odrzuceniem w pierwszym czytaniu projektu nowelizacji ustawy o finansach publicznych trzech posłów PO – Jarosław Gowin, John Godson i Jacek Żalek – znów zbuntowało się przeciwko Tuskowi i partyjnej dyscyplinie, wstrzymując się od głosu.
Swój głos wymierzył w premiera i ministra finansów także Eugeniusz Kłopotek (PSL). – Niektórym politykom wydaje się, że wszystkie rozumy pozjadali. Ale niech wyjdą na ulice, pojadą na wieś, a zobaczą, co ludzie mówią. Obywatele przestają nam wierzyć […]. Sytuacja jest bardzo ciężka – takie zaskakujące słowa posła koalicjanta Platformy padły w dzisiejszym „Poranku Radia TOK FM”zawartość zablokowana

Autor: Samuel Pereira, Katarzyna Pawlak


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama