Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Co nam zrobiłeś, Tusku Zmarnowane stocznie

Dodano: 14/08/2013 - Numer 587 - 14.08.2013
CYKL „CODZIENNEJ” \ Nowym nabytkiem Polskiej Żeglugi Morskiej jest masowiec MS „Beskidy”. Należy do grupy największych jednostek do przewozów masowych, jakie pływały w historii PŻM-u i polskiej floty. Został wybudowany w Japonii. Mimo że mamy wielkie tradycje stoczniowe, w Polsce nie ma gdzie budować statków, bo przemysł stoczniowy za rządów Donalda Tuska legł w gruzach. Dorota Skrobisz Aby zrealizować program odnowy tonażu, w latach 2005–2015 Polska Żegluga Morska musiała zamawiać statki w Japonii i w Chinach. Krajowy armator potrzebował łącznie 38 nowych statków. W ubiegłym roku PŻM odebrała 13 masowców wybudowanych w chińskich stoczniach. MS „Beskidy” jest trzecim masowcem, wyprodukowanym dla PŻM w japońskiej stoczni koncernu Tsuneishi. Kontrakt opiewa na cztery. Nazwy wszystkich
     

28%
pozostało do przeczytania: 72%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze