Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Nagonka na polskie mięso

Dodano: 22/08/2013 - Numer 593 - 22.08.2013
ROLNICTWO \ Negatywna kampania medialna nagłaśniająca afery wokół polskiej żywności w Czechach i na Słowacji zaszkodziła naszym eksporterom. W I półroczu sprzedali o 8 proc. mniej mięsa na tamtejszych rynkach, chociaż nasze wyroby spełniają wszystkie unijne normy. Teraz do polskiego mięsa zastrzeżenia mają Rosjanie.Wprowadzają ścisłą kontrolę wieprzowiny z Polski. Urzędnicy w Polsce twierdzili, że nieprawidłowości dotyczące produktów mięsnych są incydentalne i nie powinny mieć wpływu na ogólną, bardzo dobrą opinię na temat polskiej żywności. Tymczasem fakty są inne. Wystarczyły medialne ataki na polską żywność, by Czesi i Słowacy ograniczyli zakupy, a nasi eksporterzy mięsa zarobili mniej. Kiedyś czeskich konsumentów nie interesowało pochodzenie żywności. Liczyły się cena i jakość. Teraz
     

27%
pozostało do przeczytania: 73%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze