Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Rząd traci większość

Dodano: 30/08/2013 - Numer 600 - 30.08.2013
POLITYKA \ TUSK ZDANY NA ŁASKĘ SEJMOWEGO PLANKTONU Pod odejściu z PO Johna Godsona i nerwowej wymianie złośliwości między Donaldem Tuskiem a Jarosławem Gowinem rząd traci stabilną większość w Sejmie. Jak na razie premierowi pozostaną do zdobycia głosy „spadów” z Ruchu Palikota. Magdalena Michalska Ważą się losy dwóch konserwatystów z PO – Jarosława Gowina i Jacka Żalka. Jeżeli zostaną usunięci lub sami odejdą, to Platforma nie będzie już miała w Sejmie stabilnej większości parlamentarnej. W środę szeregi rządzącej partii opuścił John Godson. Donald Tusk postanowił grać ostro. Zapowiedział, że jeśli Gowin nie będzie lojalny, to może się pożegnać z PO. W retorykę konfrontacji wpisał się także Żalek. W rozmowie z „Rzeczpospolitą” stwierdził, że jeśli premier sobie nie radzi, powinien podać
     

32%
pozostało do przeczytania: 68%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze