Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Justyna przegrywa

Dodano: 20/11/2011 - Numer 61 - 21.11.2011
Zawodami Pucharu Świata w norweskim Sjusjoen rozpoczął się sezon w biegach narciarskich. Startowała ścisła światowa czołówka z Justyną Kowalczyk na czele. Polka zajęła 10. miejsce, tracąc do zwyciężczyni Norweżki Marit Bjoergen ponad minutę. Polska biegaczka, ulubienica kibiców, trzy razy z rzędu zdobywała Kryształową Kulę i w tym roku walczy ponownie o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Jeżeli tylko uda się jej tego dokonać, będzie pierwszą biegaczką w historii biegów narciarskich, która zdobędzie to trofeum kolejne cztery razy. W pierwszych zawodach, na 10 km techniką dowolną, swój bieg zakończyła na 10. pozycji. Już po 2,5 km traciła ponad 17 s. do prowadzącej Norweżki Marit Bjoergen. W pierwszej dziesiątce zawodów znalazło się aż siedem biegaczek z Norwegii. – Jestem
     

79%
pozostało do przeczytania: 21%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze