Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Kreml będzie zarządzał nauką

Dodano: 20/09/2013 - Numer 618 - 20.09.2013
ROSJA \ ROSYJSCY NAUKOWCY WYJDĄ NA ULICE Kilkuset rosyjskich naukowców przez dwa dni protestowało przed budynkiem Dumy Państwowej Rosji, która w środę przyjęła projekt ustawy ograniczającej autonomiczność Rosyjskiej Akademii Nauk (RAN). Zarządzanie pracą rosyjskich doktorów i profesorów oraz majątek placówek naukowych chce przejąć Kreml. Olga Alehno Nowa ustawa wprowadza gruntowne zmiany w dotychczasowej pracy członków Rosyjskiej Akademii Nauk, Rosyjskiej Akademii Nauk Medycznych oraz Rosyjskiej Akademii Nauk Rolniczych. Zgodnie z zapisami ustawy zarządzanie majątkiem placówek naukowych ma zostać przekazane specjalnie utworzonej agencji państwowej. Ostateczne zatwierdzenie kierownictw wymienionych akademii nauk zostanie przekazane od razu kilku instytucjom podporządkowanym premierowi i 
     

29%
pozostało do przeczytania: 71%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze