Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Zabawka za 3 mln dla marynarki

Dodano: 20/09/2013 - Numer 618 - 20.09.2013
MON \ NIE MA NA SPRZĘT WOJSKOWY, JEST NA JACHT MOTOROWY MON tnie nakłady na armię, a lekką ręką wydaje pieniądze na luksusową łódź motorową, w której są ekskluzywnie wyposażona kuchnia, łazienki i miejsca do spania. Ministerstwo twierdzi jednak, że marynarze uczą się na niej „manewrowania łodzią w porcie”. Wojciech Kamiński Ministerstwo Obrony Narodowej wydało w ciągu ostatnich dwóch lat ponad 7 mln zł na luksusową łódź motorową i pełnomorskie jachty żaglowe. Jednostki trafiły do Ośrodka Szkolenia Żeglarskiego Marynarki Wojennej (OSŻ MW) w Gdyni. Resort tłumaczy, że zakupów dokonano zgodnie z „Planem modernizacji technicznej Marynarki Wojennej”. Ekskluzywna łódź motorowa Targa 44, za którą MON zapłacił 2,7 mln zł, została wcielona do składu Marynarki Wojennej w maju tego roku. – Nie
     

23%
pozostało do przeczytania: 77%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze