Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Wałęsa cieszy się z Oscara

Dodano: 20/09/2013 - Numer 618 - 20.09.2013
Radio Wrocław poinformowało z dumą, że „film o Lechu Wałęsie został nominowany do Oscara”. Nieco mnie to zdziwiło, bo do Oscara filmy nominuje Amerykańska Akademia Filmowa w styczniu lub lutym. A jak na razie „Wałęsa” jest tylko polską propozycją. W dodatku dzieło Wajdy zgłoszono bardzo pospiesznie, zanim w ogóle... film zobaczyli widzowie. I wszystko to na początku sezonu filmowego, który ponoć w polskim kinie zapowiada się wyjątkowo dobrze. Skąd więc ten pośpiech? Wygląda na to, jakby na siłę próbowano podnosić rangę filmu, a przy okazji lansowaną w nim wersję historii. Tytułowy bohater już puszy się, bo po Noblu czeka go Oscar... Sądzę jednak, że czeka go rozczarowanie. Już pokazy w Wenecji udowodniły, że nowy film Wajdy mało obchodzi światową krytykę. Najwyraźniej ani mit Wałęsy, ani
     

80%
pozostało do przeczytania: 20%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze