Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Dość niewolniczej pracy w Lidlu

Dodano: 28/09/2013 - Numer 625 - 28.09.2013
HANDEL \ Pracownicy sklepów Lidl mają już dosyć pracy w ciężkich warunkach i lekceważenia przepisów prawa pracy przez pracodawcę. Zakładowa Solidarność domaga się m.in. zwiększenia zatrudnienia, utworzenia funduszu socjalnego i podwyżek pensji dla najmniej zarabiających. W kilku miastach przed placówkami sieci odbyły się akcje protestacyjne. Może dojść nawet do blokady kas lub innych ostrzejszych form protestu. Pracownicy sklepów nie chcą być już wszystkim – kasjerką, sprzątaczką, pracownikiem od układania towaru, a nawet piekarzem, bo Lidl uruchomił wewnętrzny wypiek chleba. Zamiast po ośmiu godzinach, załoga wychodzi do domu po dziesięciu lub nawet dwunastu. – Nikt nas nie pyta, czy możemy zostać, po prostu zostajemy, a jak się komuś nie podoba, to zostaje zwolniony – mówi Justyna
     

30%
pozostało do przeczytania: 70%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze