Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Upadek największego dewelopera

Dodano: 09/10/2013 - Numer 634 - 09.10.2013
NIERUCHOMOŚCI \ Wierzyciele Gant Development złożyli wniosek o upadłość likwidacyjną spółki. Na wieść o tym wartość akcji firmy na giełdzie wręcz runęła. Upadek dewelopera, który ma w planach budowę ponad tysiąca mieszkań, uderzy też w rynek nieruchomości. W poniedziałek kurs akcji Ganta – jednego z najdłużej działających na rynku deweloperów – wręcz się załamał, stracił na wartości aż 20 proc. We wtorek spadek był kontynuowany. Od maja 2007 r. kurs spółki spadł ze 110 zł do 0,60–0,70 groszy za akcję na wczorajszej sesji. Panika akcjonariuszy jest ogromna, o czym świadczą wysokie obroty papierami. W trakcie sesji właściciela zmieniło 3,1 mln akcji, co stanowi prawie 10 proc. kapitału. Do gry włączyli się spekulanci, którzy liczą, że uda się im zarobić na upadłości. Deweloper od dawna
     

28%
pozostało do przeczytania: 72%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze