Rosjanie: Obaliliśmy rząd Kaczyńskiego

Numer 644 - 21.10.2013Temat Dnia

POLITYKA STOSUNKI POLSKO-ROSYJSKIE

Embargo na polskie mięso wprowadzone przez Rosję w 2005 r. doprowadziło do upadku rządu Prawa i Sprawiedliwości. Powiedział to wprost w wywiadzie dla państwowej agencji prasowej ITAR-TASS przedstawiciel Rosji w Unii Europejskiej Władimir Cziżow.
Olga Alehno
Prezydent Rosji Władimir Putin sięga po sprawdzoną broń. Przypomina Polsce, że jeżeli nie będzie prowadziła polityki zgodnej z jej interesami, musi liczyć się z wojną gospodarczą, jak dziś to ma miejsce w przypadku Litwy.
– Uważam, że czas ukazania się wywiadu z Cziżowem nie jest przypadkowy. To taka wrzutka medialna ze strony Rosji, która jest zaniepokojona możliwością powtórnego dojścia PiS u do władzy. Usiłuje więc straszyć, że jeśli PiS znów będzie rządzić, to popsują się relacje ekonomiczne Polski z Rosją. Ale to są strachy na Lachy – mówi europoseł Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki.
Były wiceminister spraw zagranicznych w rządzie PiS u dr Witold Waszczykowski przypomina, że embargo na polskie mięso było formą kary za to, że Polacy tak czynnie popierali pomarańczową rewolucję na Ukrainiezawartość zablokowana

Autor: Olga Alehno


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama