Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Dwa filary

Dodano: 24/11/2011 - Numer 64 - 24.11.2011
We wtorek koncertowo ruszyła 53. edycja festiwalu Jazz Jamboree. Choć legendarny festiwal jest cieniem swojej świetności sprzed trzech dekad, to magia kultowej nazwy i bohater pierwszego koncertu zrobiły swoje. Warszawski Klub Palladium fani wypełnili szczelnie. Inauguracja popularnej dżemborki przypadła w udziale gigantowi jazzu, żywej ikonie saksofonu altowego Davidowi Sanbornowi. Jakby tego było mało, w trio Amerykanina na organach zagrał Joey DeFrancesco, muzyk, o którym mówi się, że historię organów Hammonda dzielimy na przed i po DeFrancesco. Widowiskowy wirtuoz wygrywa na Hammondzie frazy tak wirtuozowskie, że nie powstydziliby się tej biegłości klasyczni chopiniści. Jeśli dodać, że jego gra była fundamentem do popisów Sanborna, widać, że inauguracja festiwalu z założenia skazana
     

31%
pozostało do przeczytania: 69%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze