Senat chroni homoseksualistów

Numer 683 - 07.12.2013Polska

REWOLUCJA SEKSUALNA HOMOPARTNERZY OTRZYMAJĄ PRAWO POBYTU W POLSCE

Homoseksualiści i lesbijki z zagranicy, żyjący w stałych związkach partnerskich z obywatelami Polski, będą mieli prawo do pobytu w naszym kraju. Ich związek będzie chroniony prawem. Zapewni im to ustawa przepchnięta przez Senat głosami koalicji.
Wojciech Kamiński
Parlamentarzyści koalicji rządzącej wprowadzili tylnymi drzwiami do polskiego prawa uznanie tzw. związków partnerskich. Dokonali tego, przyjmując bez poprawek ustawę o cudzoziemcach. Artykuł 160 punkt 3 ustawy przewiduje możliwość udzielenia zezwolenia na pobyt czasowy cudzoziemcowi, który prowadzi życie rodzinne z obywatelem Polski. Ustawa odwołuje się do europejskiej konwencji praw człowieka i podstawowych wolności. – A to oznacza również związek osób tej samej płci – mówi „Codziennej” przewodniczący senackiej komisji praw człowieka prof. Michał Seweryński (PiS).
Eksperci Centrum Prawnego Ordo Iuris zwracają uwagę (w przygotowanej na piśmie ocenie ustawy), że przepisy europejskie nie wymagają od państw UE przyznawania cudzoziemcom ochrony życia rodzinnego na podstawie konwencjizawartość zablokowana

Autor: Wojciech Kamiński


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
-->