Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Szef NFZ-etu do dymisji

Dodano: 19/12/2013 - Numer 693 - 19.12.2013
ZDROWIE \ ARŁUKOWICZ WYSTAWIŁ PACHCIARZ Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz nie ma za grosz honoru. Żeby ratować swoje stanowisko, odstrzelił niedawną koleżankę, szefową NFZ-etu Agnieszkę Pachciarz. Opozycja, a nawet lekarze, nie mają wątpliwości, że Pachciarz stała się kozłem ofiarnym. Wojciech Kamiński Kilka dni temu premier Donald Tusk zażądał od szefa resortu zdrowia, by podjął szybkie działania w celu skrócenia kolejek do lekarzy (np. na wizytę do okulisty czeka się nawet kilka lat – o czym pisała „Codzienna”). Zamiast wziąć się do roboty albo z honorem odejść, Arłukowicz postanowił zwolnić Pachciarz. Minister podał oficjalny powód – źle funkcjonujący system weryfikacji osób ubezpieczonych. Podkreślił, że został on stworzony po to, żeby pacjent nie musiał przed każdą wizytą u 
     

28%
pozostało do przeczytania: 72%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze