reklama


Rekordowe dochody regionu dzięki UE

Numer 703 - 03.01.2014Gospodarka


PODLASIE Przyjęty jeszcze przed Bożym Narodzeniem przez radnych sejmiku budżet województwa podlaskiego na 2014 r. przewiduje dochody w wysokości 826,9 mln zł i wydatki rzędu 915 mln zł. Wprawdzie dochody mają być najwyższe w historii, ale deficyt będzie zbyt wysoki – twierdzą radni PiS u.
Za przyjęciem przyszłorocznego budżetu głosowało 19 radnych z rządzącej koalicji PO-PSL oraz z SLD, a za odrzuceniem 11 radnych opozycji. Przeciwni byli samorządowcy z Prawa i Sprawiedliwości, którzy już wcześniej zapowiadali, że nie poprą budżetu, bo deficyt ich zdaniem jest zbyt wysoki. Ma on wynieść nieco ponad 88 mln zł i zostać pokryty z kredytu. Bieżące zadłużenie województwa podlaskiego wynosi ok. 20 mln zł, planowane zadłużenie na 2014 r. zaś ma sięgnąć 89,65 mln zł.
Skarbnik województwa Henryk Gryko przekonywał wcześniej, że deficyt może być niższy i „nie jest taki straszny dla budżetu województwa”, gdyż w poprzednich latach były nadwyżki. Argumenty te nie przekonują jednak opozycji. Marek Komorowski z PiS u uważa, że za sprawą budżetu na 2014 r. region nie dokona żadnego skoku w rozwoju. Podkreślał m.in., że obecny deficyt może niekorzystnie oddziaływać na budżety w przyszłych latachzawartość zablokowana

Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama