Okładali go PAŁKAMI

RAPORT W SPRAWIE MAGNICKIEGO

Numer 68 - 29.11.2011Świat

Koledzy i znajomi Siergieja Magnickiego wciąż walczą o jego dobre imię. W internecie opublikowano materiał dowodowy potwierdzający, że za śmierć prawnika odpowiadają rosyjscy urzędnicy.

Stustronicowy dokument zatytułowany „Tortury i zabójstwo Magnickiego. Ukrywanie prawdy przez władzę publiczną” został opublikowany przez brytyjski fundusz inwestycyjny Hermitage Capital. Raport stworzono na podstawie oficjalnych dokumentów, materiałów sądowych i fotografii. Zgromadzony materiał podważa oficjalną wersję o okolicznościach oraz przyczynach śmierci Siergieja Magnickiego.

Z dokumentów wynika, że straż więzienna poddawała prawnika torturom. Choremu Magnickiemu nie udzielono na czas koniecznej pomocy lekarskiej, a na jego bliskich wywierano silną presję. Kopię dokumentu wysłano m.in. do parlamentów USA, Kanady oraz krajów UE.

37-letni prawnik Siergiej Magnicki reprezentował w Rosji m.in. interesy brytyjskiego funduszu inwestycyjnego Hermitage Capital. W październiku 2008 r. prawnik ujawnił dane wskazujące na nielegalne wykorzystanie skonfiskowanych wcześniej w tej firmie dokumentów oraz pieczęcizawartość zablokowana

Autor: Olga Alehno


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama