Tusk sprząta podwórko

AFERA CZEMPIŃSKIEGO

Numer 68 - 29.11.2011Polska

Zatrzymanie byłego szefa UOP-u Gromosława Czempińskiego i jego wspólników było bardzo na rękę premierowi, który porządkuje partię i marginalizuje Grzegorza Schetynę. Od kilku tygodni trwały rozmowy Schetyny ze środowiskiem dawnych polityków PO, skupionych wokół Pawła Piskorskiego i Andrzeja Olechowskiego. Grupa ta planowała sojusz wymierzony w Donalda Tuska.

Kolejne wątki w sprawie największej afery korupcyjnej ostatnich 20 lat wydają się coraz ciekawsze. Od kilku tygodni trwają próby stworzenia nowej, konkurencyjnej wobec PO siły politycznej. Liderami partii mieli być związani z zatrzymanym generałem współtwórcy Platformy Paweł Piskorski i Andrzej Olechowski.

Paweł Piskorski, dziś lider Stronnictwa Demokratycznego, na łamach „Codziennej” mówił o potrzebie stworzenia nowej partii. – Powstanie liberalnej alternatywy dla PO byłoby wskazane i pożyteczne. Nowy ruch w centrum może zjednoczyć różne środowiska – przekonywał polityk. W rozmowie nie wykluczył współpracy z grupą polityków PO związanych z Grzegorzem Schetyną.

Były marszałek Sejmu został w partii zmarginalizowany. Sojusz z Piskorskim dawałby obu politykom szansę na powrót do gryzawartość zablokowana

Autor: Przemysław Harczuk, Katarzyna Pawlak


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama