reklama


Rządowy fundusz absurdu

Numer 712 - 15.01.2014Gospodarka


NIERUCHOMOŚCI Państwowy Fundusz Mieszkań na Wynajem kupi za 5 mld zł ok. 20 tys. mieszkań i będzie je wynajmował po preferencyjnych cenach – ogłosił Bank Gospodarstwa Krajowego. – Ta inwestycja, zamiast przynieść korzyści budżetowi, pomoże deweloperom pozbyć się niesprzedanych lokali – uważają analitycy.
Dorota Skrobisz
Fundusz Mieszkania na Wynajem, którego pomysłodawcami są państwowy Bank Gospodarstwa Krajowego oraz Ministerstwo Finansów, to absurdalny projekt, który nie przyniesie korzyści budżetowi państwa – twierdzą eksperci. Ich zdaniem jedyny cel, jaki przyświecał powołaniu funduszu, to chęć ratowania wyników sprzedażowych deweloperów. Do jego drzwi już pukają deweloperzy, m.in. JW Construction, który w 2013 r. sprzedał najmniej mieszkań ze wszystkich spółek budowlanych notowanych na giełdzie.
Od wielu lat na rynku deweloperskim trwa posucha. Wprawdzie ostatni kwartał ub.r. pod względem sprzedaży okazał się dla niektórych udany, ale był to efekt decyzji Komisji Nadzoru Finansowego o wprowadzeniu od stycznia tego roku wymogu posiadania wkładu własnegozawartość zablokowana

Autor: Dorota Skrobisz


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama