reklama


Fatalny rok 2013

Numer 714 - 17.01.2014Gospodarka

FINANSE Aż 40 proc. Polaków uznało rok 2013 za o wiele gorszy niż rok 2012. Aż 68 proc. osób w wieku 18–34 lat jest niezadowolonych z życia – wynika z badania Krajowego Rejestru Długów BIG. Wprawdzie większości ankietowanych udało się poczynić oszczędności lub spłacić zadłużenie, ale zrobili to kosztem wielu wyrzeczeń.

Autorzy badania „Jak Polacy oceniają swoją sytuację finansową w minionym roku” napisali, że marudzimy bez powodu, bo większości udało się oszczędzić. Ta opinia ma sugerować, że nie jest tak źle z naszymi domowymi budżetami. Nie można jednak zapominać, że im człowiek jest biedniejszy, tym częściej odkłada na czarną godzinę. Przykładem takiego postępowania są emeryci, których dochody są najniższe w kraju, a mimo to potrafią uskładać swoje skromne oszczędności. Jak twierdzą socjolodzy, ludzie gorzej sytuowani boją się o jeszcze gorsze jutro i potrafią wygospodarować pieniądze, aby poczuć się choć trochę bezpieczniej.
Niemniej w roku ubiegłym nie każdemu emerytowi udało się coś odłożyć. – Rok bez oszczędności zakończyły osoby starsze, głównie z województw lubuskiego i świętokrzyskiego – informują autorzy badania. W pętlę zadłużenia wpadło 13 proc. Polakówzawartość zablokowana

Autor: Dorota Skrobisz


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama