Przesyłka sądowa do odbioru w sex shopie

Numer 719 - 23.01.2014Polska

PRAWO ADWOKACI SKARŻĄ SIĘ NA PROBLEMY Z DORĘCZANIEM POCZTY

Koperta z przesyłką sądową walająca się na ulicy, punkt odbioru poczty z sądu czy prokuratury w sex shopie, sklepie rybnym i monopolowym – adwokaci skarżą się na grupę PGP, która od kilku tygodni zajmuje się dostarczaniem poczty z sądów i prokuratur. A minister sprawiedliwości Marek Biernacki twierdzi, że wszystko idzie dobrze.
Wojciech Kamiński
Po protestach przyszedł czas na działanie. Naczelna Rada Adwokacka zbiera informacje o nieprawidłowościach związanych z doręczaniem przesyłek sądowych i prokuratorskich. Choć apel w tej sprawie został opublikowany zaledwie dwa dni temu, do Rady napłynęło już niemało skarg. Przykładowo jeden z niepełnosprawnych adwokatów pisze, że miejsce odbioru przesyłek awizowanych dla jego kancelarii, który prowadzi firma Polska Grupa Pocztowa, znajduje się na trzecim piętrze budynku. Niestety nikt nie zadbał o dostęp do niego dla osób poruszających się o kulach czy na wózkach inwalidzkich.
Znacznie bardziej pikantne opisy punktów odbioru poczty sądowej można znaleźć na forach internetowych. Hitem jest informacja o punkcie w sex shopiezawartość zablokowana

Autor: Wojciech Kamiński


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama