Tusk i Komorowski naciskają na prokuraturę ws. Macierewicza

Numer 719 - 23.01.2014Polska


WSI KONTRATAKUJE Antoni Macierewicz to w ocenie ekspertów, ale także polityków, negatywny bohater od wielu lat – atakował posła PiS u Donald Tusk. Premier stwierdził także, że nie popiera pomysłu powołania komisji śledczej ws. raportu WSI. Jednocześnie skrytykował prokuraturę za decyzję o umorzeniu śledztwa przeciwko Macierewiczowi.
Samuel Pereira
Twój Ruch chce, by okoliczności przygotowania raportu z weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych i pracę Antoniego Macierewicza zbadała komisja śledcza. Partia Palikota zapowiada złożenie wniosku w tej sprawie.
– Zadaniem tego rządu jest chronić państwo przed politycznym bałaganem. Nie chciałbym, by paradoksalnie Macierewicz, jako bohater komisji śledczej, kontynuował swoją pracę, która osłabiłaby Polskę i zdewastowała istotną część aparatu państwowego – tak o projekcie komisji śledczej dotyczącej raportu z weryfikacji WSI wypowiadał się na konferencji prasowej szef rządu. Nie powiedział jednak, co konkretnie zarzuca byłemu szefowi komisji weryfikacyjnej WSI.
Temat komisji śledczej może podzielić partię rządzącą. Tusk zapowiedział przedstawienie Platformie Obywatelskiej w tej sprawie swojego, negatywnego – jak wynika z wypowiedzi premiera – stanowiska. Tymczasem pomysł powołania komisji śledczej poparli już sekretarz generalny PO Paweł Graś i Grzegorz Schetynazawartość zablokowana

Autor: Samuel Pereira


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama