Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Sprzedaż kopalni Knurów to sabotaż

Dodano: 03/02/2014 - Numer 728 - 03.02.2014
GÓRNICTWO \ To jest sabotaż – tak o zamiarze sprzedaży najbardziej rentownej kopalni Knurów-Szczygłowice mówią związkowcy z Kompanii Węglowej. Ich zdaniem obecne propozycje zarządu zmierzają do powolnej likwidacji firmy, a nie do jej ratowania. Dlatego w czwartek wracają do rozmów o programie restrukturyzacji spółki. Na zwałach Kompanii Węglowej leżą 4 mln ton niesprzedanego węgla o wartości 1 mld zł. Kryzys na rynku węgla i spadek cen o 15,5 proc. spowodował, że przychody firmy spadły w 2013 r. o 1 mld zł w porównaniu z rokiem poprzednim. Aby ratować wynik finansowy, zarząd Kompanii ograniczył koszty o 5 proc., czyli o 800 mln zł. Teraz potrzebne są dalsze działania naprawcze, ale wciąż nie ma na nie zgody górników. Po tym jak pół miesiąca temu upadł program naprawczy Kompanii Węglowej
     

30%
pozostało do przeczytania: 70%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze