Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Milion euro dziennie tracą producenci mięsa

Dodano: 14/02/2014 - Numer 738 - 14.02.2014
fot.Filip Błażejowski
fot.Filip Błażejowski
Rolnicy i przedsiębiorcy eksportujący wieprzowinę do Rosji liczą straty wynikające z rosyjskiego embarga. To cios w polski rynek wieprzowiny. Tymczasem minister rolnictwa Stanisław Kalemba rozkłada ręce. Rozmawia z Rosjanami, ale nie jest w stanie niczego zrobić. – Trzeba nastawić się na czekanie – to jedyna rada, jaką ma dla hodowców i producentów. Tracimy milion euro dziennie przez to, że Rosja zamknęła się na naszą wieprzowinę – poskarżyli się w liście do rządu członkowie Stowarzyszenia Rzeźników i Wędliniarzy RP. Tak trudnej sytuacji dla polskich producentów wieprzowiny nie było od czasu zakończenia II wojny światowej – mówią. Wartość polskiego eksportu mięsa wieprzowego do Rosji w 2012 r. wyniosła 43,5 mln euro, a w pierwszym półroczu 2013 r. – 33,1 mln zł, co oznacza podwojenie
     

29%
pozostało do przeczytania: 71%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze