Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Azerbejdżan idzie na wojnę

Dodano: 22/03/2014 - Numer 769 - 22.03.2014
BAKU \ Prezydent Azerbejdżanu Ilham Alijew oświadczył, że w najbliższym czasie Baku odzyska swój separatystyczny region Górski Karabach. Konflikt o ten teren przygraniczny toczy się między Azerbejdżanem i Armenią od ponad 25 lat. O zamiarach Baku prezydent Alijew poinformował w czwartek podczas orędzia do obywateli z okazji święta Nowruz – pierwszego dnia wiosny i historycznego perskiego nowego roku. – Górski Karabach jest nieodłączną częścią Azerbejdżanu, naszą odwieczną ziemią. Wszystkie nazwy miejscowości w Górskim Karabachu odzwierciedlają kulturę i historię narodu azerskiego. My, Azerowie, odzyskamy Górski Karabach, inne tereny okupowane i wszystkie swoje ziemie historyczne. Jestem o tym przekonany – oświadczył Alijew. Konflikt między Azerbejdżanem i Górskim Karabachem zaczął się w 
     

48%
pozostało do przeczytania: 52%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze