Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Będziemy mieli śląski majdan

Dodano: 18/04/2014 - Numer 792 - 18.04.2014
Bez działań rządu na Śląsku może dojść do likwidacji kilkuset tysięcy miejsc pracy. Po raz kolejny górnicze centrale związkowe zwróciły się do Donalda Tuska o pomoc dla branży. Związkowcy w liście do premiera napisali, że zarządy spółek węglowych nie radzą sobie zarówno z wydobyciem węgla, jak i z jego sprzedażą. Problem w tym, że rząd nie ma strategii dla górnictwa. Zdaniem związkowców nadszedł wreszcie czas, by rząd otwarcie powiedział, jakie ma plany w stosunku do górnictwa węgla kamiennego. Czy bezpieczeństwo energetyczne będzie oparte na węglu, którego w Polsce mamy pod dostatkiem, czy też na nośnikach energii pochodzących z importu – pytają związki zawodowe. Choć węgla mamy w bród, to Rosja – a nie polskie kopalnie – stała się największym dostawcą surowca dla krajowych odbiorców. W 
     

28%
pozostało do przeczytania: 72%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze