Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Darmowy bubel dla pierwszaków

Dodano: 07/05/2014 - Numer 805 - 07.05.2014
fot.Tomasz Adamowicz/ Gazeta Polska
fot.Tomasz Adamowicz/ Gazeta Polska
Przygotowywany pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej darmowy podręcznik dla pierwszoklasistów jest pełen kompromitujących błędów – oceniają eksperci Fundacji Rzecznik Praw Rodziców. Resort zapłaci głównej autorce „Naszego elementarza” ok. 150 tys. zł. Proszę spróbować znaleźć lepszego autora – tak o Marii Lorek, która swoim nazwiskiem firmuje „Nasz elementarz”, mówiła w marcu podczas konferencji prasowej minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska. Sypała komplementami jak z rękawa. – To autorytet, który trudno podważyć – zapewniała. Półtora miesiąca później, kiedy Kluzik-Rostkowska zaprezentowała pierwszą z czterech części elementarza, okazało się, że były to pochwały na wyrost. Nawet tak uznana autorka, stojąca na czele całego zespołu pracującego nad rządowym podręcznikiem, nie
     

23%
pozostało do przeczytania: 77%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze