Czerwona zaraza

Numer 920 - 20.09.2014Kultura


HISTORIA Książka Piotra Szubarczyka „Czerwona apokalipsa. Agresja Związku Sowieckiego na Polskę i jej konsekwencje” zapełnia lukę w polskim piśmiennictwie. Tak mało wiemy o losach Polaków z sowieckiego zaboru.
Drugą wojnę światową rozpętali Hitler i Stalin. Ta prawda historyczna była przez lata przed Polakami ukrywana i zakłamywana. Piotr Szubarczyk pokazuje w swojej książce kulisy wydarzeń poprzedzających sowiecką agresję oraz jej dramatyczne konsekwencje: aresztowania, zbrodnie wojenne, współpracę hitlerowców i Sowietów przy eksterminacji Polaków, sowieckie zbrodnie więzienne i marsze śmierci, zagładę polskich oficerów w Katyniu, zbrodnicze deportacje oraz liczne prześladowania wymierzone w Kościół katolicki i polską inteligencję.
Hitler i Stalin to krwawe bliźniaki. II wojna światowa rozpoczęła się 23 sierpnia 1939 r., w chwili podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow. Wojna światowa zrodziła się z nienawiści do Europy wolnych narodów, które wybiły się na niepodległość w wyniku jednoczesnej klęski europejskich mocarstw. To połączyło Moskwę i Berlin. Zarówno Niemcy, jak i Związek Sowiecki są jednakowo za tę wojnę odpowiedzialnizawartość zablokowana

Autor: Robert Tekieli


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama