Górnicy gotowi do strajku

ŚLĄSK \ ZAMIAST RATOWAĆ KOPALNIE, RZĄD TYLKO POZORUJE DZIAŁANIA

Numer 920 - 20.09.2014Gospodarka


Takiego bałaganu w górnictwie jeszcze nie mieliśmy. Rząd nie panuje nad sytuacją na Śląsku. Spółkom węglowym grożą upadek i zwolnienia. W obronie branży Solidarność ogłosiła pogotowie protestacyjne we wszystkich strukturach branżowych i terenowych związku w regionie śląsko-dąbrowskim. Do akcji protestacyjnej może dojść w każdej chwili.

Wszystkie spółki węglowe, zakłady zaplecza górnictwa węglowego i przedsiębiorstwa kooperujące znajdują się w bardzo trudnej sytuacji ekonomicznej i społecznej – oceniają związkowcy. Problemy w górnictwie narastają, tymczasem ani rząd, ani wojewódzkie władze samorządowe nie podejmują skutecznych działań.
– To, co obserwujemy w spółkach węglowych, jest zaprzeczeniem idei społecznej odpowiedzialności biznesu. To antywzorzec. Jawne lekceważenie strony związkowej, pozorowanie dialogu wyłącznie na użytek mediów. To próby poróżnienia pracowników różnych kopalń i różnych związków zawodowych, wprowadzanie metod zarządzania przez konflikt. To są działania niedopuszczalne i naganne, które budzą nasz głęboki sprzeciw – napisali w swoim stanowisku związkowcy.
Górnicy nie mają wyjścia. Muszą zacząć protestować, bo upadek i zwolnienia w jednym zakładzie czy branży pociągają za sobą upadek i zwolnienia także w innych zakładach i branżachzawartość zablokowana

Autor: Dorota Skrobisz


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama