Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

„Staruch” na wolności

Dodano: 20/12/2011 - Numer 87 - 21.12.2011
Piotr „Staruch” Staruchowicz stanął wczoraj przed Sądem Rejonowym w Warszawie. Skazano go na dwa lata więzienia w zawieszeniu na 5 lat. Rozprawę utajniono. Publiczność wpuszczono tylko na ogłoszenie wyroku, zaś jego uzasadnienie odczytano już za zamkniętymi drzwiami. Staru-chowicz został skazany za pobicie Damiana K. i przywłaszczenie sobie torby sportowej o wartości 460 zł, w której znalazły się m.in. ręcznik i klapki. Piotr Staruchowicz sam zaproponował dla siebie karę 2 lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat, sąd zaś przystał na tę propozycję. Oprócz kary pozbawienia wolności otrzyma również dozór kuratora. Sąd zobowiązał go do naprawienia szkody – wypłacenia poszkodowanemu 500 zł. „Staruchowi” wymierzono również karę grzywny 5200 zł, a na jej poczet sąd zaliczył oskarżonemu
     

31%
pozostało do przeczytania: 69%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze