Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Gorsi Polacy bez głosu

Dodano: 21/11/2014 - Numer 971 - 21.11.2014
Napływają informacje z kolejnych regionów Polski o rekordowej liczbie głosów nieważnych. W wyborach do Sejmiku Województwa Pomorskiego odnotowano ich nawet 40 proc. Co to oznacza? Ogromna rzesza polskich wyborców otrzymała klarowny komunikat: Nieważne jak zagłosujesz, Twój głos i tak zostanie zmielony. Wybory to podstawa demokracji. Wiem, to truizm, ale warto o tym pamiętać. Wybory decydują o tym, kto sprawuje władzę w naszym państwie. Ci, którzy nie głosują, świadomie zostawiają decyzję innym, jednak demokracja kończy się wtedy, gdy części głosujących faktycznie głos się odbiera. Niezależnie od tego, ile nieważnych głosów było wynikiem fałszerstw, a ile powstało na skutek błędów – ta sytuacja wymaga bardzo poważnej debaty. Debaty, na którą niestety według prezydenta Komorowskiego „nie
     

95%
pozostało do przeczytania: 5%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze