Rząd igra z górnikami

POLSKI WĘGIEL \ WICEMINISTER OBIECUJE POMOC, NA KTÓRĄ NIE MA PIENIĘDZY

Numer 986 - 09.12.2014Gospodarka


Nie znamy wciąż szczegółów planu naprawy górnictwa. Pełnomocnik rządu Wojciech Kowalczyk twierdzi jedynie, że masowego zamykania kopalń nie będzie, ale niektóre będą musiały przejść ostrą restrukturyzację. – Nikt nie zostanie bez pomocy – zapewnia. Trudno w to uwierzyć, bo premier Ewa Kopacz mówiła, że nie da pieniędzy na górnictwo.

Wiceminister gospodarki i pełnomocnik rządu ds. górnictwa Wojciech Kowalczyk zapowiedział, że nie wszyscy górnicy będą zadowoleni ze zmian. Jednak trzeba je przeprowadzić, aby polskie górnictwo było konkurencyjne i nowoczesne, bo inaczej za parę lat w ogóle go nie będzie. Liczy na zrozumienie i zapewnia, że górnicy otrzymają wsparcie. – Nikt nie zostanie bez pomocy – powiedział. Nie wiadomo jednak skąd weźmie środki na finansową pomoc dla zwalnianych górników, skoro jeszcze niedawno premier Ewa Kopacz zapowiedziała, że nie wesprze finansowo górnictwa.
Za publiczne upominanie się o wsparcie dla kopalń stanowisko utracił Mirosław Taras, prezes Kompanii Węglowej. To on nazwał spółkę „trupem”, której nie da się restrukturyzować bez publicznych pieniędzy. Został zwolniony nie dlatego, że jego odwołania domagały się związki zawodowe, lecz z powodu mało głębokiego programu cięćzawartość zablokowana

Autor: Dorota Skrobisz


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama