Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Gorąco robi się na Śląsku

Dodano: 02/02/2015 - Numer 1029 - 02.02.2015
fot.Filip Błażejowski/Gazeta Polska
fot.Filip Błażejowski/Gazeta Polska
STRAJKI \ Nadchodzi gorący tydzień w górnictwie. Będą protesty i wiece popierające górników z Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Pracownicy kopalń z Katowickiego Holdingu Węglowego i Kompanii Węglowej solidaryzują się z górnikami z kopalni Budryk, których zarząd JSW chciał zwolnić dyscyplinarnie za… wspieranie protestów w Kompanii Węglowej. „Wszyscy jesteśmy górnikami z Budryka” – pod takim hasłem pracownicy kopalń nawołują się do protestów. Przerwane w piątek rozmowy między przedstawicielami zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej a Międzyzwiązkowym Komitetem Protestacyjno-Strajkowym JSW będą dzisiaj kontynuowane. Zgodnie z wolą związkowców w negocjacjach nie bierze udziału prezes JSW Jarosław Zagórowski. Na mediatora wybrano Longina Komołowskiego, byłego ministra pracy i wicepremiera w 
     

24%
pozostało do przeczytania: 76%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze