Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Ministerstwo antykultury

Dodano: 20/02/2015 - Numer 1045 - 20.02.2015
Kolejne wpadki Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ich nagromadzenie zaczyna niepokoić wiele środowisk kulturalnych w Polsce. Z raportu Najwyższej Izby Kontroli wynika, że w latach 2011–2013 resort kultury z naruszeniem prawa zaniżał kwoty dotacji przysługujące niepublicznym szkołom artystycznym. Świadome działania urzędników doprowadziły do zmniejszenia o ponad połowę, ze 131 mln do 62 mln zł, kwoty, która powinna trafić na konta niepublicznych szkół artystycznych. Uniemożliwiono też weryfikację prawidłowości przyznawanych kwot w tym okresie, nie publikując odpowiednich danych o dotacjach dla szkół publicznych. Rodzice dzieci z ponad 130 szkół, czyli ok. 6,5 tys. uczniów, musieli pokrywać straty opłatami na zwiększone czesne. Innym skandalem związanym z działalnością
     

33%
pozostało do przeczytania: 67%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze