Kowalczyk druga we Włoszech

MARIT BJOERGEN WYGRAŁA WŁOSKI ETAP 6. EDYCJI PRESTIŻOWEGO TOUR DE SKI W DOBIACCO

Numer 98 - 04.01.2012Sport

W piątym etapie Tour de Ski, biegu stylem klasycznym, zawodniczka z Kasiny Wielkiej zajęła drugie miejsce, tuż za swoją największą rywalką, Norweżką Marit Bjoergen. Polka nadal prowadzi w klasyfikacji generalnej turnieju. W piątym etapie Tour de Ski, biegu stylem klasycznym, zawodniczka z Kasiny Wielkiej zajęła drugie miejsce, tuż za swoją największą rywalką, Norweżką Marit Bjoergen. Polka nadal prowadzi w klasyfikacji generalnej turnieju.

Justyna Kowalczyk nigdy nie ukrywała, że lubi biegać stylem klasycznym. W tym roku organizatorzy Tour de Ski dodali jeszcze jeden, dziewiąty etap. To właśnie wczorajszy bieg był dodatkowym w programie. Trasa długości 3 km i 300 m, pokonywana techniką klasyczną, wiodła przez włoskie Dobiacco.

Polka ruszyła z linii startu ostatnia, z przewagą 26,6 s nad drugą w kolejności Norweżką Marit Bjoergen.

Jak się okazało, na trasie liczyły się praktycznie tylko te dwie biegaczki. Norweżka po dwóch kilometrach i czterystu metrach wyprzedzała Polkę nieznacznie, jedynie o jedną dziesiątą sekundy. W walce o podium nie liczyła się tym razem druga Norweżka, Therese Johaug, która rywalizację ukończyła na szóstej pozycji z 17 s straty do Justyny Kowalczyk. Polska biegaczka ostatecznie zajęła drugą pozycję, tracąc do zwyciężczyni Marit Bjoergen jedynie 3,9 s. Na trzecim miejscu znalazła się kolejna Norweżka, Astrid Jacobsen