Totalna wpadka lekowa

NIEWAŻNE RECEPTY?

Numer 98 - 04.01.2012Temat Dnia

Całkowity chaos lekowy. Aptekarze nie wiedzą, czy i za ile mają sprzedawać leki. Lekarze nie mają pojęcia, czy ich recepty są ważne. Chorzy obawiają się, że nie starczy im na leczenie. Tylko politycy opozycji są pewni jednego – minister zdrowia Bartłomiej Arłukowicz musi odejść. Aptekarze są w kropce. Sami nie wiedzą, co mają robić, bo Narodowy Fundusz Zdrowia i szef resortu zdrowia co chwilę wydają sprzeczne decyzje. – Prawo jest obecnie realizowane na podstawie komunikatów i telewizyjnych wypowiedzi ministra – mówi prezes Naczelnej Izby Aptekarskiej Grzegorz Kucharewicz.

Komunikat funduszu skierowany do aptekarzy i zamieszczony m.in. na stronie internetowej resortu zdrowia zawiera informację, że w przypadku gdy na recepcie nie ma zaznaczonego poziomu refundacji, to specyfik powinien być sprzedawany „za najwyższą odpłatnością określoną w wykazie refundowanych leków”.

Natomiast komunikat adresowany do pacjentów mówi: „NFZ dokona refundacji leków (…) zgodnie z wykazem Ministerstwa Zdrowia w sprawie refundowanych leków”. – I co z tym zrobić?
– pyta Kucharewicz.

Może jednak się okazać, że te rozważania stracą sens, bo wszystkie recepty są nieważnezawartość zablokowana

Autor: Wojciech Kamiński, Magdalena Michalska


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama