Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Radioterapeuci gotowi do strajku

Dodano: 15/05/2015 - Numer 1115 - 15.05.2015
ZDROWIE \ TECHNICY RADIOTERAPII CZUJĄ SIĘ OSZUKANI PRZEZ RZĄD Technicy radioterapii mają dość. Podejmują protest. Nie godzą się na niewolniczą pracę w niebezpiecznych warunkach. Rząd każe im więcej pracować za to samo wynagrodzenie. Mimo zapowiedzi, nie robi też nic, aby poprawić bezpieczeństwo pracy radioterapeutów i leczenia cierpiących na raka. Technicy radioterapii zaczynają protest od oflagowania budynków szpitalnych. Wchodzą w spór zbiorowy z pracodawcami. Jeżeli to nie pomoże, sięgną po strajk włoski, będą wykonywali czynności służbowe z wyjątkową drobiazgowością, co praktycznie sparaliżuje prace oddziałów szpitalnych. Potem zostanie już strajk włącznie z protestem głodowym. Za takimi formami protestu opowiedziała się w referendum większość członków Ogólnopolskiego Związku
     

30%
pozostało do przeczytania: 70%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze