Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Płyty na lato

Dodano: 20/07/2015 - Numer 1170 - 20.07.2015
MUZYKA \ Natchnieni pianiści i nostalgiczny powrót do przeszłości, a wszystko podszyte improwizacją, swingiem i nie tylko. Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Trio, „Something Personal” O tym, że polski jazz pianistyką stał i stoi, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Począwszy od Komedy, przez Makowicza, Kulpowicza, całą plejadę gwiazd ostatnich dwóch dekad minionego wieku: Włodka Pawlika, Leszka Możdżera, Marcina Wasilewskiego i chyba najbardziej oryginalnego w gronie naszych speców od czarnych i białych klawiszy – Pawła Kaczmarczyka. To wirtuoz, wizjoner, trochę rockers w jazzowej skórze. Jego najnowszy album „Something Personal”, oparty na autorskich kompozycjach lidera (wszystkie palce lizać!), dopełniony znakomitą interpretacją czy raczej reinterpretacją słynnego hitu zespołu Massive
     

23%
pozostało do przeczytania: 77%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze