Polka wygrała z upałem

URSZULA RADWAŃSKA WYGRAŁA W 1. RUNDZIE AUSTRALIAN OPEN

Numer 109 - 18.01.2012Sport

21-letnia Urszula Radwańska (99. pozycja w rankingu WTA) pokonała w pierwszej rundzie Australian Open w Melbourne Park (pula nagród 26 mln dol.) Amerykankę Alison Riske 2:1 (6-4, 1-6, 6-2). W następnym spotkaniu zmierzy się z Rumunką Soraną Cirsteą. Urszula Radwańska powoli wychodzi z cienia swojej siostry Agnieszki. Często powtarza, że irytują ją pytania porównujące ją z Isią, bo przecież ona robi swoje i chce jak najlepiej wypaść na korcie. Polka w pierwszej rundzie walczyła nie tylko z Amerykanką Alison Riske, sklasyfikowaną na 137. miejscu kobiecego rankingu WTA, lecz także z uciążliwym upałem. To właśnie temperatura powyżej 30 stopni Celsjusza mogła sprawić, że Urszula wcześniej zakończyłaby ten mecz.

– Cały mecz toczył się w upale i w pewnym momencie Ula źle się poczuła, dlatego wzięła medical (medical time – specjalna przerwa w grze – przyp. red.) – powiedział Tomasz Wiktorowski, trener Agnieszki Radwańskiej. – Była wtedy bliska zejścia z kortu, ale okłady z lodu, nawodnienie organizmu napojami i sama dłuższa chwila odpoczynku postawiły ją na szczęście na nogi. To była jedyna słabość, bo poza tym tenisowo i sportowo była lepsza od Amerykanki.

Pierwszy set był dość wyrównany. Polka często się dekoncentrowała, ale w ostatecznym rachunku wygrała – po sześciu setbolach – 6-4. O drugiej partii meczu Urszula szybko chciałaby zapomniećzawartość zablokowana

Autor: Robert Swaczyński


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama