Wicemistrzowie świata boją się Polaków

NASI SZCZYPIORNIŚCI W RAMACH MISTRZOSTW EUROPY ZMIERZĄ SIĘ DZIŚ Z DANIĄ

Numer 110 - 19.01.2012Sport

Polscy piłkarze ręczni przesadzili z rozmiarem wygranej ze Słowacją podczas rozgrywanych w Serbii mistrzostw Europy. Pogrom 41:24 mocno przestraszył ich dzisiejszych rywali, Duńczyków. W rezultacie w skandynawskiej ekipie zapanowała pełna mobilizacja. Duńskie gazety podkreślają, że tamtejsza ekipa ze Słowacją męczyła się do ostatnich minut, wygrywając tylko 30:25. W grze Duńczyków brako-wało polotu, który pokazali biało-czerwoni. „Polska była jak czołg zmiatający wszystko ze swojej drogi” – napisał jeden z dzienników. Przypo-minano też, że biało-czerwoni grają na mistrzostwach bez kilku gwiazd. „Polacy pokazali nam, jak się gra w piłkę ręczną. W czwartek zagramy przeciwko nim o wszystko, a wcale nie będzie łatwo” – napisał „Ekstrabladet”.

Trener reprezentacji Polski Bogdan Wenta po meczu ze Słowakami przyznał, że właśnie tak wysoko wygrany mecz był jego drużynie bardzo potrzebny.
– Z początku brakowało nam luzu. Teraz z podniesioną głową możemy bić się z każdym zespołem. Na początek czekają nas Duńczycyzawartość zablokowana

Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama