fot. Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

W obronie Polski

POLITYKA \ DEBATA EUROPOSŁÓW O SYTUACJI W POLSCE

Numer 1321 - 19.01.2016Temat Dnia


W siedzibie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu odbędzie się dziś debata o Polsce. Przed samą dyskusją europosłów premier Beata Szydło spotka się z liderami poszczególnych frakcji w PE. – Zmiany, które wprowadzamy, są realizacją zobowiązań podjętych wobec wyborców – powiedziała szefowa rządu przed wylotem do Strasburga.

Dzisiejsza debata rozpocznie się o godz. 16 i ma potrwać ok. 90 minut. Zaplanowane jest wystąpienie pierwszego wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa oraz premier Polski Beaty Szydło. W imieniu komisji przemawiać ma też niemiecki komisarz Guenther Oettinger, odpowiedzialny za sprawy gospodarki cyfrowej i społeczeństwa.
Głos w trakcie debaty zabiorą również przedstawiciele poszczególnych frakcji PE, z którymi szefowa rządu wcześniej spotka się osobiście. Jak można się spodziewać, krytycznie o sytuacji w Polsce będzie mówił reprezentant Porozumienia Liberałów i Demokratów (ALDE). Jej szef, były premier Belgii Guy Verhofstadt jest w PE najostrzejszym krytykiem działań polskiego rządu. Kilka dni temu na swoim Twitterze opublikował grafikę z karykaturą prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego oraz premiera Viktora Orbána tańczących przy aprobacie Władimira Putinazawartość zablokowana

Autor: Samuel Pereira


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się