KOD w Strasburgu donosi na Polskę

Numer 1322 - 20.01.2016Polska


POLITYKA Dziś przedstawiciele Komitetu Obrony Demokracji kończą swój pobyt w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Przekonywali tam europosłów, żeby „sankcje czy restrykcje, jeżeli muszą być”, skierowane były nie wobec zwykłych Polaków, ale „wobec rządu i liderów antydemokratycznej większości parlamentarnej” w Polsce.

„Trzeba przekonać Europę, że nie powinna karać Polaków. Że za błędy rządu powstałego w wyniku głosowania 18 proc. uprawnionych do głosowania nie może odpowiadać całe społeczeństwo. Że sankcje czy restrykcje, jeżeli muszą być, powinny być skierowane wobec rządu i liderów antydemokratycznej większości parlamentarnej, a nie wobec całego narodu” – prosi KOD w specjalnym komunikacie na swojej stronie internetowej. Przedstawiciele organizacji niemającej jeszcze formalnej struktury, kierowanej przez Mateusza Kijowskiego, polecieli do Strasburga, by przekonywać europosłów do interwencji w sprawie Polski. – Trzeba przekonać Europę, że jej zdecydowane i wyraziste stanowisko może nam pomóc wrócić na drogę członków wspólnot – proszą przedstawiciele KOD-u.
W ramach delegacji oprócz nieformalnego lidera poleciał również szef KOD-u na Pomorzu, członek Platformy Obywatelskiej Radomir Szumełdazawartość zablokowana

Autor: Samuel Pereira


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się