fot. Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

Wybory w PO w cieniu skandalu

POLITYKA \ NOWY LIDER PLATFORMY

Numer 1327 - 26.01.2016Polska


Dzisiaj zostanie ogłoszony nowy przewodniczący Platformy Obywatelskiej. Wcześniej odbędzie się głosowanie, którego wynik jest już znany. Jedynym kandydatem jest Grzegorz Schetyna. Wybory odbywają się w cieniu skandalu dotyczącego Schetyny, który ujawniła „Gazeta Polska”.
W hotelu Gromada w Warszawie członkowie PO zgromadzą się dziś, by poznać wyniki głosowania w wyborach na szefa swojej partii. Wynik, który ogłoszony zostanie o godz. 14, już jest znany, ponieważ w wyścigu startuje tylko jeden kandydat: Grzegorz Schetyna. Działacze PO wybierają przewodniczącego w formie internetowej od 2 stycznia. Głosowanie internetowe zakończyło się 7 stycznia, ale już pod koniec grudnia 2015 r. Tomasz Siemoniak – ostatni z konkurujących ze Schetyną – wycofał się z kandydowania.
Jak ustaliła „Gazeta Polska Codziennie”, dzisiejsze wydarzenie ma zostać zaprezentowane jako nowy, lepszy początek działania tej partii. Nowy lider planuje w swoim wystąpieniu odwołanie się do historii PO, która przedwczoraj obchodziła 15. rocznicę powstania. Nastroje w partii są pesymistyczne, a dzieje się tak z powodu spadających notowań Platformy. W badaniu TNS, zrealizowanym w połowie stycznia, PO znalazła się na drugim miejscu z wynikiem 16 proc. (22 pp. mniej niż lider sondażu Prawo i Sprawiedliwość), a tuż za nią z poparciem 15 proczawartość zablokowana

Autor: Samuel Pereira


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się