fot. Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

Kelner z zarzutami ws. kradzieży „Gęsiarki”

Numer 1330 - 29.01.2016Polska

AFERA Prokuratura ustaliła jednego ze sprawców w głośnej sprawie wyniesienia i sprzedaży „Gęsiarki” Romana Kochanowskiego – obrazu, który znajdował się w Pałacu Prezydenckim. – Prokurator przedstawił zarzut byłemu kelnerowi z Kancelarii Prezydenta – poinformował „Gazetę Polskę Codziennie” rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie, prok. Przemysław Nowak.
Jak wynika z ustaleń warszawskich śledczych, to właśnie były kelner z Pałacu Prezydenckiego miał wystawić obraz na aukcję w jednym z warszawskich domów aukcyjnych. W związku z tym usłyszał zarzut paserstwa. Prokuratura wciąż bada jego udział w sprawie: czy kelner jedynie pośredniczył w transakcji, czy to właśnie on wyniósł obraz z siedziby prezydenta.
„Jarosław G. usłyszał zarzut nabycia w bliżej nieustalonym dniu w 2014 r. obrazu „Gęsiarka” pochodzącego z czynu zabronionego, tj. zarzut popełnienia przestępstwa paserstwa” – poinformowała warszawska prokuratura.
Jarosław G. był wieloletnim kelnerem zatrudnionym w centrum obsługi Kancelarii Prezydenta. Przedstawił śledczym swoją wersję zdarzeń. „Podejrzany wyjaśnił, że w nieustalonej bliżej dacie na jesieni 2014 rzawartość zablokowana

Autor: Samuel Pereira


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się