reklama


Zrzutka na funkcjonariuszy

KRUSZY SIĘ POWODZIOWA REZERWA

Numer 117 - 27.01.2012Gospodarka

Będzie dalszy ciąg podwyżek pensji w budżetówce. Miało być o 300 zł więcej jedynie dla policjantów i żołnierzy, co ogłosił premier Donald Tusk w exposé. Jest jednak duża szansa na podwyżki dla strażaków, pograniczników, służby więziennej i funkcjonariuszy BOR-u. Rząd dorzuca pieniądze na wynagrodzenia dla służb mundurowych, ale zabiera powodzianom.

Rządzący ugięli się pod naciskiem protestujących, którzy w grudniu oflagowali jednostki i posterunki, a w styczniu na kilka minut włączyli syreny i sygnalizację świetlną w pojazdach służbowych. Przeprowadzili też strajk włoski na lotnisku w Warszawie oraz na przejściach granicznych.
Posłanka Krystyna Skowrońska z PO, wiceszefowa sejmowej komisji finansów, podczas drugiego czytania projektu zgłosiła do ustawy budżetowej poprawkę, która zwiększa pulę na podwyżki z 202 mln do 278 mln zł. Skąd rząd wziął nagle 76 mln zł, by dorzucić mundurowym?
Jak się okazało, pieniądze pochodzą z rezerwy celowej przeznaczonej na przeciwdziałanie i usuwanie skutków powodzi. Na ten cel było zapisane 1,4 mld zł, teraz będzie prawie o połowę mniejzawartość zablokowana

Autor: Dorota Skrobisz


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama