Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Szczyt NATO sukcesem Polski

Dodano: 11/07/2016 - numer 1467 - 11.07.2016
Fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska
Fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska
W sobotę wieczorem dobiegło końca dwudniowe spotkanie przywódców Sojuszu Północnoatlantyckiego, na którym udało się zrealizować wszystkie polskie postulaty przygotowane na szczyt. – Polska wychodzi z tego szczytu nie tylko wzmocniona, ale wychodzi z rzeczywistymi zdolnościami obrony i odstraszania – powiedział minister Antoni Macierewicz podczas konferencji podsumowującej dwa dni obrad. Uczestnicy szczytu nie kryli słów podziwu dla organizatorów, chwalili szczerą i serdeczną atmosferę, dobrą komunikację i gościnność warszawiaków. Według wielu polityków ten szczyt miał znaczenie historyczne, a jego decyzje mają być dla sojuszu przełomowe i zapewnić bezpieczeństwo na wschodzie i południu Europy. Takiego zdania był m.in. przywódca USA. – Jest to moment kluczowy dla naszego Sojuszu. W tych
     

20%
pozostało do przeczytania: 80%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze