W teatrze podległym HGW

PRAGA-POŁUDNIE Państwo niemieckie uczy warszawiaków seksu i multi-kulti.

numer 1494 - 11.08.2016

Islamista, hipster i gej współżyją za twoje! Były specjalne tańsze bilety dla gejów i warsztaty antydyskryminacyjne. Są organizowane przez podległy niemieckiemu MSZ instytut spotkania na temat… seksu, multi-kulti i emocji w związkach gejowskich. To wszystko w Teatrze Powszechnym, podległym prezydent stolicy Hannie Gronkiewicz-Waltz.

Spotkanie 6 sierpnia dotyczyło seksu multi-kulti. Prowadziła je berlińska didżejka Ipek, „aktywistka i teoretyczka” tematyki queerowej w środowiskach imigranckich. Dyskusja miała promować niemieckie rozwiązania migracyjne, dzięki którym współżyją ze sobą imigranci, hipsterzy i homoseksualiści. Kolejne spotkanie ma dotyczyć „emocji w związkach gejowskich” oraz obalać mity na temat ich nietrwałości.

Promocja imigrantów, gejów i multi-kulti jest organizowana przez Instytut Goethego, instytucję działającą na zlecenie niemieckiego ministerstwa kultury. Spotkania organizowane są w Ogrodzie Powszechnym, na terenie podległego miastu Teatru Powszechnego. Dzieje się to na Kamionku, biednej części Pragi-Południe.

– Bardziej niż ideologię wolelibyśmy inwestycje w odbudowanie niszczejących starych kamienic – nie kryją oburzenia mieszkańcy dzielnicy. Napisali pisma do radnego dzielnicy z PiS-u Marka Borkowskiego, który z kolei skierował interpelację do władz Pragi-Południe. „Czy proponowane przez teatr tematy (seks multi-kulti, seksualność gejowska) są właściwe dla instytucji kultury miasta stołecznego Warszawy finansowanej z pieniędzy jej mieszkańców?” – pyta Marek Borkowskizawartość zablokowana

Autor: Przemysław Harczuk


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama