Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Trzy lata za „polskie obozy”

Dodano: 17/08/2016 - numer 1498 - 17.08.2016
fot. Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska
fot. Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska
Koniec kłamstw o „polskich obozach koncentracyjnych” i oszczerstw o odpowiedzialności Polaków za Holokaust oraz inne zbrodnie popełnione przez Niemców w czasie II wojny światowej. Wczoraj rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy ­o IPN-ie, ­która przewiduje m.in. karę trzech lat więzienia za użycie sformułowania „polskie obozy zagłady”. To nie nasze matki. To nie nasi ojcowie budowali obozy koncentracyjne na terenach okupowanej Rzeczypospolitej. Kłamstwem jest to, że były polskie obozy zagłady, polskie komory śmierci” – powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, uzasadniając nowelizację ustawy. Podkreślił, że nowe przepisy pomogą bronić polskich obywateli przed zniesławieniem i oszczerstwami. „Naszym zadaniem jest bronić prawdy i godności
     

29%
pozostało do przeczytania: 71%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze